Ako ušetriť cez nákup na internete

Ako ušetriť cez nákup na internete

Ak ste si prečítali článok o tom, ako vytrieskať z telefónu čo najviac, kde som písal o doplnkoch pre lepšie fotografie do 12€, tak mám ďalšiu dobrú správu. Dnes to bude o tom, ako povýšiť prácu fotografa resp. foto blogera. Okrem toho aj tip, ako na nákupe ušetriť.

Poďme, ale pekne poporiadku. Medzičasom, odkedy som publikoval spomínaný článok, sa mi podarilo zohnať aj niekoľko ďalších zaujímavých vecí, ktoré môže využiť či už fotograf, bloger, vloger… No proste hocikto, kto rád fotí alebo robí videá.

Všetky tieto vylepšováky sú dostupné v rôznych obchodoch, ale samozrejme aj na internete. A práve o tom, ako nakúpiť z Ázie budem písať tentokrát. Samozrejme sa s vami o to chcem podeliť, lebo je to veľmi jednoduché. Stačí si vytvoriť vlastný profil na CASHBACKovej web stránke.

Síce v tomto článku opisujem, ako som kúpil zariadenia na fotoaparát a fotenie, ale nájdete tu celý návod na to, ako ušetriť pri hocijakom nákupe cez internet.

(pozn.:ceny jednotlivých výrobkov nie sú fixné a môžu sa meniť v závislosti od obchodníka)


A ako to vyzeralo v mojom prípade?

Takže poďme na to.


Batériový grip

Neviem, či sa vám to už niekedy stalo alebo nie, no mne niekoľko krát. Išiel som niečo odfotiť a na displeji sa mi namiesto fotografie zobrazil text

„LOW BATTERY“

http://funnycatsgif.com

 

Šľak ma išiel trafiť, no našťastie netrafil 😀 . Preto som si vyhliadol batériový grip. Je to laicky povedané zásobník na batérie, ktorý sa pripevní k telu fotoaparáta. Sú na ňom aj tlačidlá a ovládacie prvky, no mne ide najmä o to, aby som spokojne mohol fotiť dlhšie.

Ten, ktorý mám teraz je výhodný aj v tom, že do neho môžem nasúkať 8ks AA (tužkové) veľkokapacitných a dobíjateľných batérií. Originálny kus tej istej značky, ako je aj môj fotoaparát, stojí viac, ako 300€. To je pre mňa moc. Ak to je veľa aj pre vás a nevadí vám že budete mať alternatívneho výrobcu, tak na stránkach ázijského online giganta Aliexpress. V cene je mnohokrát aj poštovné a príde to priamo na adresu.

Cena: cca 25 €

http://aliexpress.com

Solárna nabíjačka

Najmä výlety po horách alebo po miestach, kde nie je možné pripojenie do elektrickej siete, bývajú niekedy limitujúce na fotografovanie. Je to preto, lebo často „dôjde šťava“ v batériách (opäť batérie 🙂 ). Preto, keď niekde vidím hocičo so solárnym panelom, tak spozorniem. Samozrejme to aj šetrí životné prostredie, ale v tomto článku sa nechcem vykresliť, ako spasiteľ zemegule.

Opäť som teda listoval vo virtuálnom katalógu výrobkov takých výmyslov, že mi ich použitie niekedy prišlo až nereálne, ale budiž. Našiel som tam však aj solárnu AA nabíjačku. Vyzerá celkom identicky, ako tie, ktoré všetci notoricky poznáme. Až na jednu výnimku. Na zadnej strane sa nachádza čierny panel, ktorý je „magnet“ na slnečné lúče a záchranca v necivilizovanej divočine 🙂 .

Cena: cca 9 €

https://www.aliexpress.com

Batéria do fotoaparátu

Ďalšia zaujímavá vec, na ktorej sa dá celkom ušetriť je náhradný akumulátor do fotoaparátu. Ide o Li-ion batériu určenú pre konkrétne zariadenie. Takže ju nie je možné kúpiť len tak niekde v elektre 🙂 Originálny kus od Nikon by ma stál zhruba 55 €. Po chvíľke hľadania a listovania internetových katalógov som našiel jeho alternatívneho dvojníka. Tu si však treba všímať kapacitu, ktorá je v mAh a porovnať ju s tou originálnou.

Cena: cca 13 €

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com

Vodováha

Existujú rôzne srandy a doplnky na fotoaparát. Niektoré sú fajn, iné ani nie. Nejako sa mi podarilo stratiť malú plastovú krytku, ktorá sa pripevňuje do sánok na externý blesk. Nechcel som, aby to miesto zostalo nekryté a preto som hľadal niečo, čo tam dám a bude to aj celkom použiteľné. Dopátral som sa k malinkej vodováhe a tá tam sedí, ako riť na šerbeľ. Okrem toho, že si viem nastaviť do vodorovnej polohy fotoaparát, to ešte aj dobre vyzerá.

Cena: cca 1 €

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com

Externý Blesk

Pri tomto zariadení si zrejme mnohí profi budú klopkať na čelo. Verím, že oni pre svoju prácu používajú super kvalitné zariadenia na osvetlenie scény alebo predmetu. Táto výbava však stojí asi veľmi veľa.

Ak niekto chce základný blesk s pomerne dobrými rozšírenými funkciami, tak si môže skúsiť ďalšiu alternatívu Yongnuo YN560 IV. Za málo peňazí dostanete veľa muziky a poslúži na mnoho situácií. Podobný model som už raz mal a bol som s ním nadmieru spokojný. Samozrejme práca s ním si vyžaduje viac trpezlivosti, času a kreativity, no verím, že si ho tak ako aj ja, obľúbilo veľa ľudí.

Cena: cca 63 €

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com

Najlacnejšie makro

Ak takisto, ako aj ja patríte medzi tých, ktorí si radi pozrú svet pod drobnohľadom, tak teraz spozornite. To, že na svete existuje spôsob, ako fotografovať mikro svet alebo zväčšovať drobné predmety / živočíchy, je asi všetkým jasné. Ale to, že to môžeme skúsiť aj my, čo máme fotoaparát a objektív? Jasné!

Existuje taký jeden malý fígeľ na to, ako si podomácky vyrobiť makro objektív. Nebudete potrebovať kupovať drahé zariadenie za stovky eur. Stačí, ak zo svojho aparáta zložíte objektív (v prípade vymeniteľného objektívu. Na iných to neskúšajte 🙂 ) a na jeho prednú stranu pripevníte malé zariadenie. Ide o tú stranu, kde je závit na filter. Tu sa pripevní spomínaná objímka. Následne sa pomocou nej objektív pripevní na fotoaparát. Treba zabezpečiť veľa svetla a trik je na svete.

Cena: cca 2 €

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com

Káblová spúšť

Ak patríte medzi milovníkov fotografií nočnej oblohy tak sa nezaobídete bez tohto zlepšováka. Zrejme ho poznajú viacerí a preto ho nebudem opisovať. Dôležité je však to, že sa dá takisto kúpiť za zlomok ceny.

Existujú rôzne varianty pre rôzne modely aparátov, no mne stačí ten najjednoduchší.

Cena: cca 3€

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com

Celkom iný pohľad na svet? Dron

Práve vďaka záberom z tohto celkom známeho zariadenia, som si ho zaobstaral aj ja. Teda mám ho doma len pár hodín a preto na žiadnom výlete zatiaľ nebol. No čoskoro to určite zmením. Tieto lietajúce hračky nie sú na trhu veľmi dlho, no svojou atraktivitou si podmanili mnohých.

Svoje videá alebo fotky môžete veľmi jednoducho zmeniť práve pohľadom z miest, kam sa človek dostane len ťažko (ak vôbec) a dron to zvládne, ako nič.

Ak už aj nepatríte medzi tých, ktorí využijú kameru na jeho tele, tak si s ním skúste aspoň zalietať. Je to naozaj zábava a vyjde to lacnejšie, ako jeden víkendový opiáš. Teraz mám na mysli, ak chcete kúpiť amatérskeho lietajúceho spoločníka. Tie profesionálne stoja rádovo stovky, ba dokonca tisícky eur.

 Cena: cca 49€

 Ako ušetriť cez nákup na internete

https://www.aliexpress.com


Keď som pred pár dňami na trhu hľadal toho, čo si kúpim ja, narazil som na zaujímavý spôsob, ako ušetriť.


Aj na slovenskom trhu ľudia poznajú tzv. „CASHBACK“. Je to niečo, ako vrátenie peňazí z nákupu, ktorý som urobil. Keďže veľmi rád nakupujem cez internet a najmä cez ázijské obchody, tak som si našiel taký portál, ktorý spolupracuje aj so spomínaným Aliexpress. Zrejme ich je na trhu viac, no mne sa pozdávajú praktiky portálu plnapenazenka.sk

Ako ušetriť cez nákup na internete

Takto vyzerá môj profil na portáli

Ide o to, že skôr, ako začnem nakupovať cez ALI, tak si tento obchod nájdem práve na portáli plnapenazenka.sk . Tam som si rýchlo a jednoducho vytvoril účet, kde sa mi zbierajú peniaze za nákupy a tie si kedykoľvek môžem nechať poslať na svoj bankový účet.triť cez ná

Ako ušetriť cez nákup na internete

Registrácia na portáli je veľmi jednoduchá a intuitívna. Stačilo mi pár klikov a hotovo.

 Ako ušetriť cez nákup na internete

V databáze obchodov, ktorými disponuje cashbackový portál si nájdem ten svoj a kliknutím na neho sa dostanem priamo do eshopu. Ďalej pokračujem obvykle, ako aj inokedy. To čo je na tom najlepšie je to, že keď som využil tento portál, tak sa mi z môjho nákupu vrátilo 6,5% z ceny tovaru. Okrem toho som pri registrácii dostal vstupný kredit. Ak niekomu tento portál odporučím, tak dostanem ďalšie peniaze a plno ďalších iných výhod. Aby som to zjednodušil tak tu je príklad z tohto nákupu:


Hodnota nákupu z tohto článku – provízia z obchodu = tadááá 😀

166€ – 10,79€


Ide o to, že cez tento obchod som nakupoval rôznu drobnú elektroniku už veľakrát, no teraz na tom môžem ušetriť ešte o niečo viac. Radšej nebudem spätne počítať, koľko mi mohli vrátiť, keby som o tomto cashbackovom systéme vedel skôr 😀

Máte nejaké ďalšie skúsenosti s internetovými obchodmi? Šupnite mi to do komentáru. Pomohol vám článok? Alebo sa vám páčilo, ako ušetriť? Dajte o tom vedieť aj svojim zmámym a zdieľajte s nimi tieto tipy.

Každý jeden lajk, komentár alebo zdieľanie mi pomôže k tomu, aby som podnikol ďalšiu cestu na nejaké zaujímavé miesto, z ktorého prinesiem čerstvé informácie.

Ďakujem, že ma podporujete na mojich cestách

Aleš 🙂

.:Ad:.