Cestovanie po Filipínach

Cestovanie po Filipínach je stále obľúbené čoraz viac a viac. Každý rok sa do tejto ostrovnej krajiny veberie mnoho cudzincov, z celého sveta, ktorí sa rozhodli preskúmať niektoré, z viac ako sedem tisíc ostrovov. Vďaka dokonalej tropickej polohe panuje na Filipínach dobré počasie takmer po celý rok. Aj vďaka tomu je tu len jedna sezóna. Leto. Počasie môže pohroziť najmä v podobe tajfúnov, ktoré dokážu narobiť poriadnú škodu. Vďaka nekontrolovateľnému odlesňovaniu a rovinatému charakteru mnohých ostrovov, sa tak silný vietor dostáva mnohokrát až do hlbokého vnútrozemia.

Letné monzúny nie sú takisto ojedinelosťou. Patria však medzi príjemné osvieženie v horúcich letných dňoch. Vybrať si len jeden z toľkých ostrovov v krajine je takmer nemožné. Práve preto je skvelá možnosť spoznávania viacerých ostrovov, počas pobytu v krajine. Cestovanie po Filipínach sa tak stáva dobrodružnejšie a takisto zaujímavejšie.

Mnohé destinácie už objavili turistické agentúry z celého sveta, a preto sa niekedy môže zdať, že je v lokalite viac turistov, ako domácich obyvateľov. Jeden z najkrajších ostrovov Boroacay bol práve kvôli abnormálnemu prílevu turistov uzatvorený. Príroda tak dostala čas na regeneráciu. Medzi ďalšie vyhľadávané top lokality patrí ostrov Palawan, ktorý bol viackrát vyhlásený za najkrajší ostrov planéty.

Ak hľadáš v kraijne kľud a život typický pre domácich obyvateľov, tak by si sa mal rozhodne vyhýbať tým miestam, ktoré sú najviac propagované. Namiesto toho sa treba vybrať niekam, na malé ostrovy, kam sa dá dostať trochu ťažšie. Odmena však potom rozhodne stojí za to a cestovanie po Filipínach bude mať celkom inú podobu.

Turistické destinácie:
Palawan, El Nido, Coron, Cebu, Bohol

Menej navštevované lokality:
Bantayan, Siargao, Basilan

Nižšie nájdeš fotografie a články, ktoré som publikoval na svojich viacerých cestách po krajine. Obsahujú návody a skúsenosti z toho čo som zažil ja. Niečo ti môže pomôcť, pri plánovaní tvojej cesty a niečo ťa môže odradiť. Samozrejme. Každému sa páči niečo iné, a preto je dobré ak je možnosť vybrať si. Veď aj ja robím to isté skôr, ako sa niekam vyberiem.

Najkrajšie ostrovy Filipín

Bantayan Island

Vodopád Kawasan

Čo treba vedieť pred cestou