Cestovanie po Oceánii

Oceánia rozhodne patrí medzi tie časti sveta, o ktorých sníva mnoho ľudí, nie len u nás, na Slovensku. Zrejme to nebude len pre izolovanosť tohto kútu sveta. Nepochybne má svoju jedinečnosť. Rozmanitosť, exotika, panenská príroda a tak ďalej, a tak ďalej. Pokračovať by sa dalo možno až do nekonečna. Krajiny a ostrovy na opačnej strane planéty boli lákadlom pre mnohých, od nepamäti. Naplánovať si tu cestu, je celkom zložité. Mám na mysli vybrať si len pár ostrovov, z takého veľkého množstva. Nejedenkrát sa však stalo už aj to, že kto navštívil Oceániu, si ju zamiloval a vrátil sa tam. Patrím medzi nich aj ja. Už teraz sa teším a plánujem to, kedy sa tam vyberiem opäť.

Na svoje si tu prídu milovníci divokej prírody, obrovských pláži z jemného piesku, potápači, horskí turisti, vyznávači adrenalínu alebo aj pohodlní turisti, ktorí sa radi nechajú všetko vopred pripraviť. Je len na tebe, ktorú možnosť si zvolíš. Určite cestu a cestovanie po týchto odľahlých miestach nebudeš ľutovať a poriadne si ju užiješ.

Moje cestovanie po Oceánii si pozri v nasledujúcich článkoch. Zvyšok bude hotový už čoskoro. Ak nevieš, ako takú cestu naplánovať, tak si skús pozrieť praktické rady a tipy, ktoré som spísal do článku potom, ako som sa z trojtýždňovej cesty vrátil plný dobrodružstva, zážitkov a nových skúseností. V tomto prípade to je Nový Zéland, no to je ideálny, východiskový bod, na cestovanie po Oceánii.

Ak ťa zaujíma to, ako som sa „stratil“ na malinkom ostrove, ktorého populácia je menej ako 300 ľudí, tak si pozri sériu piatich článkov, kde som opísal ako vyzerá život, na takmto mieste. Bola to skutočne zaujímavá skúsenosť a smelo môžem povedať aj to, že som tam prežil jedny zo svojich najkrajších dní, v celom živote! Kam sa vyberieš ty?

Ako sa dá stratiť v Oceánii – Vysvetlenie 1/6

Výlet k susedom 2/6

Škola 3/6

Miesta, ktoré sa oplatí na Zélande navštíviť

Pohotovosť 4/6

Ako plávať so žralokom 5/6

Ako chutí psie a ľudské mäso 6/6

Plán cesty na Nový Zéland