Cestovanie po Thajsku

Cestovanie po Thajsku sa mení pomerne rýchlo. Krajina, ktorú sme sledovali len z dokumentárnych seriálov a neskôr z bláznivej, americkej komédie, sa stáva dostupnejšou. Aj pre nás Slovákov. Jej cenrum je v hlavnom meste Bangkok a rozhodne by ho nemal vynechať nikto, kto sa vyberie, do niekdajšieho Siamu. V Bangkoku sa dá dokonale zoznámiť so všetkým tým, čo bude na neho čakať krížom krážom po celom Thajsku.

Najnavštevovanejšie destinácie sú už však, žiaľ poznačené turistickým dopadom. Našťastie však aj napriek tomu, sa tu stále dajú nájsť miesta, o ktorých sa dá povedať, že sú tradičné, také thajské. Tam sa dá spoznať pravý duch toho, čo mnohí hľadajú.
Thajsko je spájané s mnohými atrakciami alebo zážitkami. Niektorí hľadajú krásne pláže, niekto staré chrámy, niekto delikátne pochúťky z pouličných stánkov s jedlom… Každý si príde na svoje. Cestovanie po Thajsku, má však prívržencov aj z radov, ktorí hľadajú najmä nočnú zábavu. Práve sexturizmus, je to, čo ich priťahuje do tejto krajiny. Oni zrejme dobre vedia prečo.

Nie je teda nič ojedinelé, v uliciach stretnúť tých, ktorí tu vyslovene tieto služby ponúkajú, ale aj hľadajú. Našťastie, krajina nie je len o tom tak, ako si mnohí naivne domýšľajú. Cestovanie po Thajsku je tak stále atraktívne, dobrodružné a mnohokrát aj prekvapujúce.

Turistické destinácie:
Bangkok, Pataya, Phuket, Koh Samui

Menej navštevované lokality:
Chiang Mai, Chiang Rai, Krabi

Nižšie nájdeš fotografie a články, ktoré som publikoval na svojich viacerých cestách po krajine. Obsahujú návody a skúsenosti z toho čo som zažil ja. Niečo ti môže pomôcť, pri plánovaní tvojej cesty a niečo ťa môže odradiť. Samozrejme. Každému sa páči niečo iné, a preto je dobré ak je možnosť vybrať si. Veď aj ja robím to isté skôr, ako sa niekam vyberiem.

Ľudská ZOO

Ako sa dostať z letísk

Thajské rande

Thajsko pre dospelých

Recept na Bangkok

Kanadský dôchodca z Chiang Mai