Cestovný veľtrh

Cestovný veľtrh

Pred týždňom, v pondelok 07.11.2016 sa uzatvorili všetky brány ( a veru bolo ich dosť ) ďalšieho ročníka medzinárodného cestovného veľtrhu v taiwanskej metropole Taipei (Taipei International Travel Fair).

Cestovný veľtrh

Výstavisko neďaleko Taipei 101

Tak, ako minulý rok, ani teraz som si túto udalosť nenechal ujsť. Je to najmä kvôli tomu, že sa jedná o jedno z najväčších podujatí tohto charakteru v celej pacifickej oblasti. Okrem zistenia užitočných informácií o krajinách, kam sa najbližšie chystám, som mal tak možnosť ešte aj nadviazať nejakú spoluprácu v prípade vzájomných sympatií.

Cestovný veľtrh

Na takéto podujatie sa dá dostať dvomi spôsobmi. Prvý a zároveň ten jednoduchší je kúpiť si vstupenku a zúčastniť sa, ako každý iný návštevník. Druhý a zároveň aj spôsob, ktorým som sa tu dostal ja, je taký, že sa akreditujete. To znamená asi toľko, že musíte vlastniť nejaký novinársky alebo mediálny preukaz, ktorý vás oprávňuje zúčastniť sa tohto podujatia v úlohe novinára. Mňa tu akreditoval Juraj zo slovenskej verzie Travel Channel, za čo mu veľmi pekne ďakujem aj tento rok.

Cestovný veľtrh

Výhodou novinárskeho preukazu je aj vstup do Press zóny

Výhodou akreditácie je napríklad to, že som nemusel platiť vstupné, čakať v radoch a tiež som mal neobmedzený prístup do Press Centra, kde som si mohol oddýchnuť a občerstviť sa (zadarmo :-) ).

Celá výstava trvala 4 dni, no mne stačil len jeden. Vopred som vedel, ktoré stánky chcem navštíviť. Takisto som mal dohodnuté stretnutie s redaktorkou taiwanských novín a plus som stihol ešte aj niečo navyše (vynikajúci obed s hongkongským jedlom)

Okrem klasických ázijských destinácii, ktoré tu zaberali najväčšiu výstavnú plochu, sa dali vidieť aj pre mňa zaujímave krajiny z Oceánie. Najväčšiu pozornosť som venoval napríklad krajinám, ako Kiribati, Palau, Fiji alebo Havajské ostrovy. Avšak ani také Mongolsko som nenechal nepovšimnutým. V stánku z veľmi zaujímavej krajiny, ktorá sa volá Slovensko, mi dokonca dali ochutnať aj ich tradičný alkoholický nápoj Slivovica :-D .

Cestovný veľtrh

Vietnam

Cestovný veľtrh

Hongkong

Cestovný veľtrh

Fiji

Cestovný veľtrh

Slovensko

 

Cestovný veľtrh

Japonsko

Cestovný veľtrh

Guam (U.S.A.)

Cestovný veľtrh

Prvá trieda v lietadle

Takisto si toto skvelé miesto na prezentovanie nenechali ujsť ani najväčší prepravcovia, či už vo vzduchu, alebo na vode. Keďže bývam na celkom opačnom konci Taiwanu, moc času som nemal a preto som toho v Taipei stihol akurát.

Teraz už len čakať na to, či sa niektoré z nadviazaných stretnutí premení aj na reálnu spoluprácu :-)

Cestovný veľtrh

Cestovný veľtrh

Výstavisko v Taipei

 

Tak čo?

Pôjdeš sa aj ty pozrieť na nejaký veľtrh v tvojom okolí?

Páčila sa ti táto reportáž?

Ak áno, poteší ma každý lajk, komentár alebo zdieľanie, vďaka ktorým to uvidia aj tvoji kamaráti

:-)