Dovolenka na Slovensku

Dovolenka na Slovensku

Dovolenka? Kam v lete?

Dovolenka

„Veľa atrakcií nájdeme aj na Slovensku“

Túto otázku si kladieme hádam už v zime a horíme nedočkavosťou, čo nám prinesie leto. Listujeme v katalógoch cestovných kancelárií, sledujeme zľavy na internete a neraz sa rozhodujeme aj narýchlo, kde strávime pár dní voľna aj so svojou rodinou. Veľa atrakcií nájdeme aj na Slovensku a takto podporíme domáci cestovný ruch a ďalší rozvoj turizmu u nás.

Dovolenka? Na Slovensku? Áno!

Oblasť Donovaly má z hľadiska klimatických podmienok ideálne predpoklady pre turistiku. V zime poskytuje priestor pre zimné športy a v lete sú to turistické chodníčky, cyklotrasy a možnosti pre aktívnu dovolenku pre celú rodinu. Je to ideálne miesto na podnikanie výletov do okolia a objavovanie Slovenska.

„ideálne predpoklady pre turistiku“

Dnes s zameriame na Donovaly. Sú vhodným prostredím na obnovu fyzických a psychických síl, ale aj pre dobrodružstvo a objavovanie niečoho nového. Pobyt u nás napomáha prinavrátiť človeka k prírode.

dovolenka

Nachádzajú sa tu náučné chodníky : Banský náučný chodník, Náučný chodník Donovaly – Šachtičky, Náučný chodník k Harmaneckej jaskyni a Náučný chodník hrebeňom Veľkej Fatry. Najstaršou písomnosťou je Maximiliánov lesný poriadok z roku 1565. Donovaly sú známe aj výrobou dreveného uhlia. Nachádzajú sa medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy.

dovolenka

V blízkom okolí je aj Harmanecká jaskyňa s dĺžkou 1020 metrov. Je známa bohatým výskytom bieleho mäkkého sintra ( monominerálna hornina tvorená uhličitanom vápenatým) a patrí medzi najvýznamnejšie lokality výskytu netopierov na Slovensku. Doteraz tu objavili 11 druhov.

Dovolenka na Slovensku

Ďalší výlet, ktorý podniknete môže smerovať do podhorskej osady Vlkolínec. Zachovala sa tu drevená architektúra, bola to pôvodne osada drevorubačov a uhliarov. Na svojich potulkách určite navštívte obce Motyčky, kde sa nachádza Jelenská jaskyňa, obec Staré Hory, kde sa nachádza lipová aleja. Ďalším zaujímavým miestom je banícka obec Špania Dolina a obec Turecká. Ideálnym miestom pre ubytovanie je osada Mistríky, ktorá je v strede všetkých turistických atrakcií.

Apartmán S+S poskytuje ubytovanie pre celú rodinu. Z tohto miesta máte nadohľad lanovku na Novú hoľu a FUN PARK, kde sa vybláznia vaše deti. Neďaleko je aj rozprávková krajina Habakuky, lanová lezecká dráha a bobová dráha. Je si z čoho vyberať. A ak zatúžite po vode, nohy si môžete vymáčať v našom miestnom potoku, alebo sa odveziete do najbližšieho aquaparku Bešeňová.

Dovolenka na Slovensku dovolenka

„Po takto strávenom týždni máte plno spomienok, fotografií a ste plní optimizmu a elánu do práce.“

AD: S.Pinterová

Kto za tým vlastne je

Volám sa Aleš a cestovanie spolu s fotografovaním sú mojimi dlhoročnými vášňami. Svojimi zážitkami a fotografiami chcem každému ukázať, že cestovanie nie je len pre vyvolených.

2 komentáre

  1. Peter september 20, 2015 at 18:43 - Reply

    ďakujem za odporúčanie, skúsil som váš tip a som príjemne prekvapený aká príjemná môže byť dovolenka na Slovensku.

    • Ales september 21, 2015 at 05:13 - Reply

      Teším sa, že sa Vám páčilo 🙂

Tvoj názor ma zaujíma, napíš mi komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.