Hongkong

…pokračovanie

Hongkong

Cally & Lung

Nech sme sa rozhliadali akokoľvek do všetkých strán, nedarilo sa nám identifikovať kde sa nachádzame. Zastavil som teda náhodného pouličného chlapíka a povedal mu našu situáciu. Hneď nás ochotne odprevadil k zastávke autobusu, ktorý pôjde na letisko a odtiaľ to už je pre nás jednoduché. Ten už však tiež nechodil. Posledná možnosť bola zavolať Andrew-a a poprosiť ho o pomoc.

„nočný sprievodca zmätkami“

Akoby toho nebolo málo, Julkin telefón ukazoval žalostných 12% a môj bol pre istotu na izbe. Veď na čo ho budem brať, keď jeden má práve Julka? Stihla teda odpísať číslo a náš „nočný sprievodca zmätkami“ ochotne zavolal. Andrew nám opäť veľmi ochotne poradil ,čo treba skúsiť a ak to nevyjde treba sa mu ozvať opäť. Rozlúčili sme sa s naším pomocníkom a pobrali k inej zastávke , ktorú nám poradil.

Julka cestou oslovila mladý pár, ktorý nás zobral k spomínanej zastávke. Aby toho nebolo málo ani odtiaľto už bus nepremával. „Čo teraz?“ Bola myšlienka, ktorá sa určite preháňala obom v hlave. Rýchlo nás z toho vytiahol spomínaný pár, keď nám ponúkol opäť pomoc.

„ihneď vytiahli peniaze a dávali nám ich“

Chceli  nám stopnúť  taxi. To by bolo fajn až na našu finančnú situáciu. Keď sa dozvedeli ako na tom sme, ihneď vytiahli peniaze a dávali nám ich. Naše námietky moc nepomáhali pretože trvali na tom, aby sme si ich vzali. So slovami pochopenia a úsmevom na tvári nám s nimi skoro „mávali“ pred tvárami.

„Také veci sa proste stávajú, možno ste mali len zlý deň, zoberte si to, aby ste sa dostali do hotela“. Cally a Lung boli skutočne veľmi milý. Vymenili sme si kontakty. Obaja rýchlo vybehli na cestu aby nám zastavili prvý taxi čo pôjde okolo. Šoférovi povedali kam nás má zaviezť a nám zasa sumu koľko to bude stáť. Rozlúčili sme sa a niekoľkokrát poďakovali. V aute sme na seba nechápavo hodnú chvíľu pozerali.

„Cally a Lung boli skutočne veľmi milý“

Taxíky v Hongkongu nefungujú ako u nás. Sú rozdelené na tri farby, ktoré sú pre nich aj zóny kade sa môžu pohybovať. Akonáhle chcete ísť mimo zónu treba si prestúpiť na ďalší taxík. To sme pred tým samozrejme nevedeli a až potom pochopili prečo nás prvý taxikár vyhodil, keď zistil, že má v aute pasažierov bez peňazí a chcú ísť na iný ostrov ..

Vodič nás za dohodnutú sumu doviezol do Tung Chung  pri letisku, kde sme prestúpili na ďalší taxi. S miestnym mladíkom, ktorý šiel asi do polovice cesty sme zaplatili transport spoločne. Zvyšok cesty nás zobral šofér zadarmo, lebo sme nemali pri sebe peniaze a nechcel čakať kým mu ich donesieme z hotela v Silverview.

Hongkong

Vstupná brána Hongkong -u

Z pôvodného plánu prísť na izbu do polnoci, aby sa mi ráno podarilo nafotiť východ slnka nebolo nič, lebo naše „nočné túlanie“ sa natiahlo skoro o dve hodiny. Na letisko bolo treba ísť tiež v predstihu a privstať si. Nevadí, veď o dva týždne sme tu zas…