Kowloon

Kowloon

My ľudia sme zvláštny. Všetko musí mať meno. Je úplne jedno či je to zviera, rieka, ostrov, kopec, lúka, mesto alebo hocičo iné. Proste všetko má svoje meno, ale takisto mnohokrát dávame rôzne prívlastky, ktoré sú podobné nám , sebe samým. Asi nie je pre nikoho novinkou počuť, že má napríklad aj nejaká krajina alebo mesto svoje prirovnanie k niektorému z ľudských orgánov.

Jeden z ázijských tigrov, Hongkong nie je výnimkou. Jeho srdce je priamo v jeho najstaršej časti.

 

Kowloon

Ďalší zo série článkov v spolupráci s denníkom Pravda je práve zo spomínaného Hongkongu. V článku sa dočítate okrem iného aj o tom, aký je rozdiel medzi najznámejšími ostrovmi Hongkongu. Central, Lantau, Kowloon, Disneyland, mestská 360 stupňová lanovka, socha budhu, The Peak, prístav Star Ferry, Victoria a mnoho ďalšieho čo sa v tomto „pološtáte“ dá vidieť.

Kde sa oplatí ísť večer, koľko stojí večerná mestská šou, ako sa dá absolvovať najlacnejšia okružná plavba na svete, no dokonca aj to kde má svoj pamätník legendárny Bruce Lee.

Čo sa dá kúpiť na legendárnej Temple Street, ktorú pod miliónmi neóniek z reklamných tabúľ ukrýva takisto najstaršia časť mesta.

Celý článok spolu aj s fotogalériu nájdete tu:

Kowloon

 

A mimochodom, vieš o tom, že som vydal svoj prvý foto eBook? Stiahni si ho zadarmo a staň sa súčasťou mojej cesty okolo zemegule za 60 strán :-)

Odkaz na stiahnutie nájdeš v bočnom panely