Európa/Slovensko/Košice 

Z Košíc, do celého sveta

Už dlhšiu dobu na svojom InstagrameFacebooku píšem rôzne informácie o ceste, ktorú podniknem o pár dní. Nedalo mi však napísať aj príjemné prekvapenie, ktoré sa mi prihodilo počas toho, ako som túto cestu plánoval a návod k tomu, ako si vybaviť víza do Ruska zo zahraničia.
V tomto článku však opisujem to príjemné prekvapenie.

Keďže rád cestujem a neplatím za to veľa, tak celkom často a intenzívne hľadám na internete kadejaké možnosti, ako sa dostať z bodu A do bodu B, za čo najlepších podmienok. Z Ázie mám prílet na letisko Gatwick v Londýne a odtiaľ sa treba posunúť ďalej. Buď domov na Slovensko alebo ešte na nejaký krátky výlet.

Pri riešení tohto problému som narazil na letenky do Košíc. Nechcelo sa mi moc veriť, lebo som vždy mal v hlave, že toto letisko je zapadnuté prachom a starými lietadlami. To, že to vôbec nie je pravda, som zistil hneď, ako som zašiel na ich web stránku.
Do Košíc sa dá letieť zo severného letiska Luton. Tam sa dá pohodlne dostať autobusom za pár eur. Mimo špičky som kúpil lístok z centra Londýna ani nie za 3€

Letisko Košice landing

Letisko Košice ani z ďaleka nie je to, čo som si myslel. Práve naopak! Pohodlne sa dá naň dostať MHD z centra mesta. A keď som uvidel tie destinácie, kam sa dá dostať, tak som začal uvažovať o tom, že by som sa im mal za to verejne ospravedlniť.

V Košiciach to podľa mňa zobrali za ten správny koniec. Hneď prvý kontakt s web stránkou bol veľmi pozitívny. Moderný dizajn a jednoduchosť ma držali v pozornosti. Okrem klasických odletových a príletových informácii, mi nedalo nepozrieť si ešte aj súťaž, ktorá je na stránke aktuálna. No a keď som zistil, čo sa dá vyhrať, tak som seriózne začal zvažovať to, že si svoju cestu naplánujem práve cez toto letisko.

Na webe som našiel aj príjemné informácie o tom, ako sa dostať z niektorých letísk, kam lietajú spoločnosti z Košíc, priamo do centra daného mesta. Toto je podľa mňa veľmi užitočné najmä pre tých, čo si stále myslia, že nezvládnu presuny bez pomoci druhých.

Letisko Košice ponuka

Košíc lietajú väčšie aj menšie spoločnosti. Práve preto sa tak dá dostať do naozaj zaujímavých destinácií. Buď to je priamy let alebo vďaka strategickým lokalitám destinácií, sa dá naplánovať prestup tak, že sa môžem dostať aj do Ameriky, Ázie, Afriky alebo aj Kanady. Fakt nekecám! Pozri si to sám a uveríš tiež.

Mnoho ľudí a vrátane aj mňa však často potrebuje vypadnúť niekam len tak, na predĺžený víkend alebo proste mať pár dní voľna. Práve preto sú ideálne lety nízko nákladových spoločností. Vďaka ním sa dá spoznať takmer celá Európa za cenu porovnateľne nižšiu, ako letná dovolenka pri slovenskom mori.

Z Košíc sa dá letieť naozaj do viacerých destinácií, a preto sa oplatí cestovať za svojim odletom aj z väčšej vzdialenosti. Svojho štvorkolesového tátoša sa dá zaparkovať na niektorom z viacerých parkovísk v okolí. Samozrejme, že to nie je zadarmo a treba si vopred pozrieť, kde to je najvýhodnejšie.

Letisko Košice destinácie svet

Živo si ešte pamätám, ako som pravidelne cestoval na najväčšie letisko na Slovensku práve preto, lebo to bolo nie len najvýhodnejšie, ale aj jediné východisko, ak som niekam chcel ísť. Našťastie sa časy menia. Čo sa týka cestovania, tak sa časy menia na priaznivejšie a my všetci, čo túžime spoznávať krásy a kúty jedinečných miest, tak pre nás je momentálne cestovateľská renesancia. Práve letisko Košice je ďalším pozitívnym bodom na cestovateľskej mape turistov, dovolenkárov, ale aj dobrodruhov, ktorí majú svoju základňu pod Tatrami.
Je to skvelé, že na Slovensku tak nie sme odkázaní len na jedno letisko. Aj keď je ponuka destinácií naozaj príjemná, tak stále sa dá rozširovať, tí čo cestujú pravidelne, sa s touto ponukou neuspokoja.

O všetky potrebné informácie, ktoré budeš hľadať, narazíš aj na obľúbených sociálnych kanáloch. Letisko Košice má naozaj perfektne postavený marketing. Našiel som ich aktuálne príspevky na všetkých najznámejších sociálnych sieťach a neboli len také tie „povinné“. Je naozaj vidieť, že sa o ne starajú a dúfam, že v tom budú aj pokračovať.

Letisko Košice aerolínie

Takže, ak nabudúce budeš plánovať svoju cestu aj ty, tak sa nezľakni, ako ja, keď som uvidel v ponuke európskych miest práve letisko Košice.

.:AD:.