Moja najobľúbenejšia diéta

Moja najobľúbenejšia diéta

Iste už mnohí z vás vyskúšali tie najrôznejšie diéty, aké snáď len môžu existovať. Netvrdím, že som odborník na spomínanú tematiku, no môžem opísať vlastnú skúsenosť z cestovania. Jedna z najosvedčenejších metód, ktorá zabrala skoro každému, je pouličné stravovanie v exotických alebo ďalekých krajinách. Je celkom jedno či je to Bolívia, Vietnam, Maroko alebo Dominikánska Republika.

Všeobecne platí, že v týchto vzdialených krajinách je veľa vecí odlišných. K nim sa teda zarátajú aj baktérie, ktoré sú v potravinách. Tie sú mnohokrát pre náš organizmus nové a telo sa s nimi vysporiada „po svojom“.

 

Diéta

Polievka z hada a ďalšie špecialitky, ako napríklad hadia krv, alkohol, olej …


Samozrejme, že treba byť obozretný lebo taká salmonela vie napáchať dosť veľké prúsery. No také bežné „rýchločistenie“ tráviaceho traktu nemusí byť vždy na škodu 🙂 Aj mne sa pravidelne stáva, že sa po každej ceste vrátim a po postavení sa na váhu ručička ukazuje menšie čísla. To ani nemusím ísť do Egyptu hľadať „faraónovu pomstu“

Takže keď budete niekde na cestách a uvidíte na ulici stánok s nejakou dobre vyzerajúcou šmakotou, nemusíte sa báť, že Vás tam chcú otráviť. Ja to robím tak, že si aspoň odsledujem, či to jedlo kúpi aj nejaký domáci obyvateľ a pochutí si na ňom. Snažím sa aj o to, aby neprišlo do styku s nebalenou vodou a aby sa okolo neho nepáslo hejno múch.

 

Diéta

Na uliciach to mnohokrát poriadne rozvoniava

 

Dá sa povedať, že skoro na každej ceste si takto dobrovoľne „prečistím potrubie“. Osobne mám radšej, ak sa tak stane hneď na začiatku cesty a potom už mám pokoj.

Jedlo na ulici býva mnohokrát to najlepšie, avšak treba byť samozrejme dostatočne obozretný aj tu. Posledná dôležitá rada je mať pri sebe vždy papierové vreckovky, aby ste nezostali nikdy nemilo zaskočený „keď to na Vás príde“ 🙂

Ak vás zaujíma aj to, aké domáce špeciality sme už na svojich cestách vyskúšali, tak ich zopár nájdete v tomto článku.