Je rok 2017 a vyzerá to tak, že všetkého je všade dosť. Každý sa snaží od konkurencie alebo od ostatných odlíšiť niečím, čo bude špeciálne, jedinečné… No proste čo ostatných presvedčí, že práve jeho produkt je ten najlepší.
Niekomu sa to darí, iným zas nie. Priznám sa, že aj ja keď idem niečo kúpiť, tak sa snažím, aby som nezobral „mačku vo vreci“ alebo aby som to neskôr ľutoval. Takisto sa mi to niekedy darí viac a niekedy podľahnem tlaku marketingovej sily, ktorá je zo dňa na deň čoraz rafinovanejšia.

foto:www.giphy.com

Keďže sa popri mojej práci dosť venujem aj fotografií, tak samozrejme musím mať ako-tak zmapované toto prostredie. Kým som bol na Slovensku, tak som dával pravidelne tlačiť svoje fotografie či už na plátno, papier alebo do fotokníh.

Práve poslednej spomínanej kategórii sa budem dnes venovať. Na trhu je samozrejme veľa výrobcov a tlačiarní, ktorí sa vo svojich kampaniach neštítia sľubovať kadečo. Zopárkrát som im naletel aj ja a keď mi domov prišla finálna verzia fotoknihy, tak sa stalo aj to, že som nevedel, či si mám nadávať, aký som sprostý, keď som chcel ušetriť pár eur.

„Nenechaj sa zmiasť lákavými ponukami“

Pravidlá a podmienky súťaže nájdeš na konci článku

Vyskúšal som teda viacero výrobcov, no našiel som už aj toho, ktorému dlhodobo dôverujem a tlačím len u neho.
Nie preto, lebo tento článok je PR, ale preto, lebo chcem opísať svoju reálnu skúsenosť.

Pred pár mesiacmi som vyrobil svoj prvý foto eBook. Na moje veľké prekvapenie bol o neho skutočne značný záujem. Preto som sa rozhodol, že ho aj zhmotním do reálnej-fyzickej podoby. Najlepšie skúsenosti mám s výrobkami CEWE. Dlhodobo, resp. ani si nepamätám, či vôbec niekedy, som mal nejaký problém. Verím, že skúsenosti rôznych ľudí sa budú líšiť, no ja mám zatiaľ len tie dobré (klop, klop, klop na drevo).

„Mám to z vlastnej skúsenosti“

Najlepšie letné fotografie

foto:www.cewe.sk

Najlepšie letné fotografie

foto:www.cewe.sk

Svoj foto eBook som pohodlne vyrobil z Taiwanu, kde sa zdržujem najviac. Je to jednoduché, lebo priamo na webe CEWE som si pohodlne stiahol ich softvér. Je prehľadný a bez nejakých veľkých problémov v ňom pracovať dokáže skoro každý.

Pre lenivé typy dizajnérov svojich spomienok je možnosť vyrobiť prednastavený vizuál fotoknihy. Avšak chcel som si to všetko vyrobiť podľa seba. Zabralo to trochu viac času, no s tým som počítal už popredu.

„Inštalácia prebehne automaticky“

Takže v CEWE softvéri som si všetko pekne nastavil, doladil a vyrobil presne podľa toho, ako som si to predstavoval vo svojej hlave. Stačilo len pár kliknutí, kde som zadal presnú adresu doručenia na Slovensko, zaplatil cez internetbanking a odoslal súbory. Toto všetko zabralo pár minút automatizovaného procesu.

O niekoľko dní knihu doručil na presnú adresu kuriér a mohol som sa radovať z výsledku. Čo sa týka samotnej CEWE fotoknihy tak som naozaj viac než spokojný. Dôveryhodnosť farieb a zobrazenia fotografií na ich fotopapieri je naozaj veľmi vysoká. Dá sa povedať, že z tohto hľadiska fotokniha nemá (alebo som ho stále nenašiel) ani jeden nedostatok.

foto:www.giphy.com

Väzba je pevná, jednotlivé listy pevne držia a neodliepajú sa. Papier je hrubý, takže fotografie sú vytlačené na oboch stranách a farba z jednej strany neprechádza na druhú. Prechody medzi jednotlivými farebnými tónmi sú plynulé a nie je tak vidieť rozdiel medzi nimi. Obal (predný a zadný list) sa ani po čase neohýbajú vplyvom prostredia. Softvér od CEWE funguje naozaj veľmi spoľahlivo, no predsa som našiel niečo, na čo si treba dať pozor.

Ako vyzerá CEWE fotokniha

Ide o okraje. Priamo v editore sú znázornené línie, kde sa okraj nachádza a ak som ich presiahol, tak ma na to program upozornil. Skúsil som však ísť s textom až na okraj lebo som si to tak nejak naplánoval.
Na prvých stranách fotoknihy to všetko sedí, ako riť na šerbli, na postupne sa spomínaný text pomaličky posúva nižšie, až nakoniec je z neho trochu odrezané. Mne to nejako extra neprekáža, lebo som vedome išiel do tohto rizika. No keď si budeš svoju knihu vyrábať aj ty, tak sa radšej drž nejaký ten milimeter alebo aj dva od okraja a budeš v klídku.

foto:www.giphy.com

So svojou fotoknihou sa môžeš prihlásiť aj do súťaže, ktorú organizuje práve CEWE. Pri troche šťastia tak môžeš vyhrať titul najkrajšia fotokniha roka. To znie viac, ako zaujímavo! Čo povieš? Ja som tak urobil tiež. Moju fotoknihu vybrala odborná porota, ako tip mesiaca a získal som tak kupón na výrobu ľubovoľného výrobku od CEWE v hodnote 100€!

Radosť obrovská, samozrejme. Avšak, o svoju radosť sa rád delím aj s ostatnými. Preto tento kupón venujem do súťaže. Ak o neho chceš zabojovať aj ty a získať ho, tak si pozri toto video, kde ti presne poviem, ako na to.

„Pozri si video, kde zistíš, ako vyhrať“

Ospravedlňujem sa za chybu vo videu, kde hovorím, že za kupón od CEWE je možné vyrobiť hociaký predmet v tejto hodnote. Poukaz v hodnote 100€ je na výrobu CEWE fotoknihy.

– súťaž trvá od 22.08.2017 do 30.09.2017

– mená troch autorov najoriginálnejšich fotografií prezradím 04.10.2017 v LIVE prenose na Facebook stránke Photo and Traveling

– súťažné fotografie sa zasielajú na mail photoandtraveling@gmail.com

– zaslaním fotografie sa udeľuje súhlas s použitím fotografie a takisto mailom a menom autora, ktorý ju zhotovil (len pre účely blogu Photo and Traveling)

– fotografiu môže zaslať len jej majiteľ, ktorý má plné právo na jej šírenie (vrátane osôb a miest na snímke)

– z jednej emailovej adresy môže prísť len jedna súťažná fotografia

– fotografie s prejavom rasizmu, náboženských, vulgárnych alebo ďalšími prejavmi urážajúcimi ľudskú dôstojnosť, nebudú hodnotené a považujú sa za neplatné pre túto súťaž

Kým sa dozvieš, či si vyhral práve ty, sa maj fajn, užívaj si leto a rob to, čo máš rád, to čo ťa baví

a to čo ťa robí šťastným!

Aleš :-)