Národný Park Kenting:

 

Kenting je celkom iný park ako ostatné na ostrove. Nachádza sa na najjužnejšom cípe ostrova. Bol založený ako prvý. Svojim návštevníkom umožňuje zažiť chuť subtropickej flóry a fauny. Nekonečné pláže z jemného piesku obmývajú vody Tichého oceána. Je to ideálne miesto pre oddych a relax.

Raz večer sme boli dohodnutí, že nás príde vyzdvihnúť taxík na vopred dohodnuté miesto. Ako sa neskôr ukázalo, bola to len naivná predstava. Nikto pre nás neprišiel.

 

 

Kenting

Západ slnka na pláži Kenting

 

To pripisujeme najmä jazykovej bariére. Rozhodli sme sa teda stopovať. Hneď prvé auto, na ktoré som zodvihol palec nám zastavilo. Bola v ňom trojčlenná rodina. Zistili sme, že ich smer je celkom iný ako náš. Vodič ihneď zavolal svojmu známemu, ktorý bol v inom aute. Povedal mu aký máme problém a že nás tam nemôžu nechať. Po krátkom telefonáte nás naložili do auta. Samozrejme sme nevedeli ani približnú lokalitu nášho hotela. To tiež nebol problém. Pri prvej pumpe zastavil a podľa nášho opisu zistili presnú adresu.

 

 

Kenting

Ryžové pole v oblasti Kenting

 

Cestou sme komunikovali po anglicky. Zaujímavé bolo pre nás aj to, že ich zhruba 10 ročné dieťa vedelo cudzí jazyk na takej úrovni ako my, čo sme sa ho učili niekoľko rokov. Zrejme majú iný systém vzdelávania detí… Po príjemnej debate o tom, ako sme sa dostali do ich krajiny a že sme pre nich exotické typy nám zastavili priamo pred vchodom do hotela. Plní ďalších pozitívnych dojmov sme začali plánovať ďalší deň výletu.

 

 

Kenting

Pobrežie Národného Parku Kenting

Kenting

Okolie Národného Parku Kenting je lemované zelenými kopcami

 

Súčasťou tejto lokality je aj najväčšie morské akvárium a národné biologické múzeum na Taiwane. Je to veľmi moderný komplex dvoch hlavných budov. V prvej je možné vidieť podmorský svet typický pre Taiwan. V časti druhej je zasa všetko ostatné z iných oceánov s tým, čo je potrebné pre takéto moderné centrum. Vo voľnej prírode sa dajú po krátkej plavbe od brehu sledovať celé kolónie delfínov. Tie sa neboja popri uháňajúcemu stroju predvádzať svoje majstrovské umenie. Túto cestu si mnohokrát počas svojej migrácie vyberajú aj kosatky a veľryby. Najmä kvôli ním sme šli na vodu aj my, no podarilo sa nám vidieť „len“ spomínané delfíny. Nevadí. Nabudúce to určite vyjde.

 

 

 

Kenting

Západ slnka na pláži v Kenting -u

Viac fotografií nielen z  Národného Parku Kenting, ale aj z taiwanu nájdete v galérii tu.