Obed v najvyššej vyhliadkovej veži na svete

Obed v najvyššej vyhliadkovej veži na svete

Dostali sme pozvanie na obed v oblakoch. Konkrétne išlo o vyhliadkovú vežu. No a tá nebola len tak celkom obyčajná. Vďaka svojim 634 metrom patrí nie len k najvyšším v Tokiu. Je najvyššia v celom Japonsku. No a aby toho nebolo málo, tak si drží prvenstvo aj v celosvetovom poradí.

Áno, presne aj o tom je práve táto krajina. Ak je niečo fungujúce, jedinečné a diametrálne odlišné, ako konkurenti, tak je viac než pravdepodobné, že to je z Japonska 😊

Spomínaná stavba plní viacero funkcií. Okrem reštaurácie, tu nájdete aj kokteilový bar, malú expozíciu a observatórium. Práve to je najčastejším cieľom mnohých návštevníkov. No a keď vám po takom skvelom výhľade vytrávi? Popremýšľajte o zastavení sa práve v Musashi 364, ktorá je len o pár poschodí nižšie.

V spolupráci s Magazínom Grand, som pripravil článok práve o tom, aké bolo prijať pozvanie do tejto kulinárskej dielne v srdci Tokia. Avšak aby to nezostalo len pri slovách, poďme sa pozrieť, aká bola naša cesta za delikatesami podávanými pánom šéfkuchárom Naoya Makimura.

 

Celý článok spolu s fotografiami a užitočnými informáciami o najvyššej vyhliadkovej veži na svete a jej reštaurácii Musashi 634 nájdete tu (klik)

Obed v najvyššej vyhliadkovej veži na svete

Obed v najvyššej vyhliadkovej veži na svete

Ak sa vám tento článok páčil, tak dajte o ňom vedieť aj svojim známym. Každý lajk, komentár alebo zdieľanie ma nie len veľmi poteší, ale mi aj veľmi pomôže.

Ďakujem, že ma podporujete na mojich cestách a dobrodružstvách! Už aj tým, že ste si prečítali tento článok, ste ma posunuli o krok bliššie, k ďalšiemu dobrodružstvu.

Aleš

:-)