Paraguaj

Paraguaj

Ako som pred pár dňami sľúbil, tak sa aj stalo. Pokračovanie z cesty naprieč Paraguajom, v spolupráci s denníkom pravda.sk, je už na svete a ty si ho môžeš prečítať. V druhej časti sa dočítaš napríklad to, ako prežiť noc v hlavnom meste Asunción. Koho sme stretli na stanici a aké slovenské slovo tento cudzinec poznal. To nás oboch priam dorazilo 🙂 .

Okrem toho aj to, aký škrt cez rozpočet sme mali pri ceste z mesta. Prečo sme boli v hlavnom meste len na pár hodín, no čo sa nám tam podarilo vidieť. Takisto prečo som sa tu cítil veľmi bohatý. Nie len materiálne, ale aj duchovne.

 

„dvaja Slováci s naloženými batohmi“

 

Jedna z najnapínavejších príhod počas celej dvojmesačnej cesty naprieč Južnou Amerikou sa stala práve vtedy, keď sme dorazili na hranice Paraguaj – Argentína. Tu si miestny boss spolu s jeho oddanými gorilami vytvorili svoj vlastný biznis. Na šťastie pre nás, sa im cez rozum, dvom ufúľaným Slovákom s „naloženými“ batohmi, prejsť nepodarilo.

Naprieč krátkemu pobytu v tejto krajine som si skutočne odniesol veľmi veľa. O mojich pocitoch sa dočítaš na konci reportáže. Nechcem ťa odradiť od cestovania. To vôbec nie, práve naopak! Avšak mysli aj na to, že na cestách sa stáva skutočne hocičo a situácie vedia nepríjemne zaskočiť.

 

Verím, že aj ty sa už čoskoro vyberieš tiež na svoje vlastné dobrodružstvo!

 

Celý článok spolu s fotografiami nájdeš tu:

Paraguaj