Paraguaj

Paraguaj

Keď som napísal tento článok, cítil som, že som urobil správne. Mnoho ľudí si myslí, že cestovanie je len o tom, ako sa vyvalím niekde na pláži, bývam v luxusných hoteloch, aerolínie mi platia letenky atď., atď.

 

Nie.

Je to trochu inak.

 

Cestovanie je aj o tom, ako spoznať svet, pred ktorým si mnoho ľudí akoby naschvál zakrývalo oči. Všetci veľmi dobre vieme, že na svete je aj hlad, chudoba, krivda alebo choroby.

Čím skôr si to pripustíme, tým lepšie. Realita dnešnej doby je žiaľ aj taká, že mnohí z nás sa nechajú ľahko zmanipulovať gýčovými fotkami z krásnych destinácii. No a potom, čuduj sa svet, že sme na tom tak, ako sme.

V Paraguaji som síce nestrávil veľa času, no poznačil môj život viac než výrazne. Niektoré scenérie, ktoré sa odohrali priamo pred mojimi očami mám v hlave dodnes.

 

Paraguaj

Foto : www.jpworldtripping.files.wordpress.com

 

Práve aj vďaka skúsenostiam z Paraguaja viem, že nocľah na akejkoľvek posteli je viac, než privilégium. Zbytky nedojedeného jedla na tanieri môžu pre niekoho znamenať jednu celú porciu. A umyť sa kedykoľvek, keď to potrebujem je to najluxusnejšie wellness.

V najnovšom článku v spolupráci s denníkom pravda.sk si prečítaj, aké to bolo vidieť a zažiť na vlastné oči okraj spoločnosti a ľudskosti, v akej môžu ľudia nie len žiť, ale aj vychovávať svojich potomkov. V prvom z dvojdielnej reportáže si prečítaj o tom, čo nás čakalo pri vstupe do tejto krajiny a cestou naprieč ňou. No a nabudúce to bude skúsenosť z hlavného mesta Paraguaja.

 

Reportáž spolu s fotografiami si pozri tu:
Paraguaj