Jediný slovenský zástupca v prestížnej KHL síce momentálne nie je na špici tabuliek, no sledovať zápas spoza mantinelu a vidieť hokej, zas z nového uhla, bolo fantastické. Aj vďaka tomu, že Slovan Bratislava túto ligu hrá, sa stále nestráca na hokejovej mape sveta naša malá krajina. Bol som si pozrieť aký hokej je v jednom z najlepších slovenských klubov

Európa/Slovensko/Slovan KHL 

Počas svojej dvojmesačnej cesty som navštívil aj Slovensko. Samozrejme, bola by hanba ísť do Európy a nezastaviť sa po 15 mesiacoch aj doma. Plánoval som teda, ako stráviť čas, čo najefektívnejšie.

K tomu mi dopomohli aj dve zásadné skutočnosti a tie ovplyvnili moje plány. Prvá bola tá, že na moje cestovanie po Slovensku som dostal k dispozícii najnovší fotoaparát Nikon D850. To celkom príjemne zasiahlo moje plány, a preto som sa teda zamýšľal, kde všade ho zoberiem.

Slovan Bratislava

Keďže som posledných 10 rokov pred tým, ako som odišiel do Ázie strávil v Bratislave, tak som vedel, že sa tu na pár dní zastavím. No a pozrieť si KHL? Samozrejme, že áno! S vedením klubu som si vymenil pár emailov a pozvánka na fotografovanie zápasu Slovan Bratislava – Barys Astana bola „na stole“.

Takže s novinárskym vstupom a dvoma fotoaparátmi som sa vybral, na síce predražený, no najmodernejší štadión, aký na tom našom malom Slovensku máme. No a poviem ti, že to bolo naozaj skvelé!

Viem, aké to je sledovať zápas z hľadiska, no tým, že som tam oficiálne bol, ako fotograf, tak som sa celý čas pohyboval len okolo mantinelov. To mi ukázalo celkom iný pohľad na dianie na ľade. Bolo to celkom iné, lebo všetky tie zvuky, ktoré som tam počul, boli pre mňa úplne nové.

Nikdy som nechápal, keď počas toho, ako sledujem hokej v telke, komentátor povedal, ako v aréne „zazvonila žŕdka“. Už to viem. Gestikulácia hráčov sa takisto zmenila z pantomímy na slová, ktorým som rozumel. Nie všetky môžem publikovať, ale pointa je snáď jasná 😊
Zvuk odrážajúceho sa puku od mantinelov, pohyb korčuli po ľade… No proste paráda!

Tento krát to bol teda zápas Slovan Bratislava vs. Astana a už čoskoro si pozrieš, aké to bolo v Moskve, kde hralo legendárne CSKA vs Jokerit Helsinky.

Ako som spomínal, tak som mal dva fotoaparáty a naozaj som si to užil. Ak si chceš pozrieť len fotky, tak ďalej už nemusíš ani čítať a šup ho do galérie nižšie.

Ak ťa však zaujíma, ako vyzerajú fotografie z jednotlivých prístrojov, tak sú rozdelené na tie, ktoré vznikli s aparátom Nikon D850 + Nikkor 24-70 f2.8 a druhým pomocníkom bol Nikon D800 + Nikkor 28-300

Fotogaléria ka zápasu Slovan Bratislava – Barys Astana

Nikon D850

Nikon D800

Ak sa ti fotografie a článok páčili, tak ma veľmi potešíš, keď s nimi podelíš aj so svojimi priateľmi.
Ďakujem, Aleš.