PRE KOHO JE TENTO BLOG

Tieto stránky sú pre všetkých tých, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život. Sú pre všetkých tých, ktorí chcú objaviť čaro našej krásnej planéty.

V príbehoch z ciest a článkoch o tom, ako na cestách neplatiť za zbytočnosti zistíš, že aj ty môžeš cestovať kamkoľvek po celom svete. Áno, kamkoľvek a je jedno, či chceš vidieť japonskú gejšu, plaviť sa po jazere Titicaca, vidieť koridu v Španielsku, ísť po stopách Indiana Jonesa, alebo ísť trebárs na zápas NHL.

Toto všetko sa naozaj dá. A najlepšie na tom je to, že to dokážeš aj ty.
Samozrejme, na to všetko budeš potrebovať aj peniaze. Bez nich to je veľmi ťažké. Možno budeš prekvapený, ale nebudeš ich potrebovať ani zďaleka toľko, ako si si doteraz myslel. Možno ani polovicu z toho.

Vo svojich reportážach a článkoch píšem aj o tom, ako, kde a koľko sa dá ušetriť. Od vyhľadávania leteniek, ubytovania, stravovania až po samotné atrakcie.

Takisto ti poviem aj to, ako na cestovaní dokonca môžeš peniaze zarobiť alebo, ako môžeš žiť v zahraničí a popri tom zarábať na cestovanie. Ver mi, že sa to dá. Aj ja takto už viac, ako rok žijem na krásnom ostrove Taiwan.

Predsa len, ak máš ešte stále nejaké pochybnosti, tak mi na 100% môžeš veriť, že cestovanie nie je len pre bohatých. Mám to odskúšané.

ČO TU VŠETCI NÁJDU

Blog obsahuje autentické reportáže z ciest, ktoré som absolvoval. Okrem nich tu nájdeš aj viaceré tipy a triky na to, ako cestovať ekonomicky alebo, ako si užiť aj niečo veľmi pohodlné.

Nájdeš tu aj rady, ako zvládnuť ovládať svoj fotoaparát, naučíš sa základné a pokročilejšie techniky fotografovania. Aby si si bol naozaj istý tým, že som na danom mieste bol, tak si môžeš pozrieť nie len videá z týchto miest, ale aj video návody na to, ako byť lepší vo fotografovaní.

V krátkosti tu nájdeš všetko to, čo sa ti zíde na cestovanie a fotografovanie.

KTO VLASTNE SOM

Fascinuje ma a „hltám“ všetko, čo je spojené s cestovaním a fotografovaním. Na tomto blogu sa s vami o svoje skúsenosti, zozbierané za niekoľko rokov, veľmi rád podelím.

Už je to niekoľko rokov dozadu, čo som pochopil, že cestovanie ma robí šťastným. Ba dokonca, je to moja vášeň a tá najlepšia škola života. Neodmysliteľnou súčasťou mojich ciest je aj fotoaparát a práve prostredníctvom svojich záberov sa snažím každému ukázať, že cestovanie je dostupné pre každého.

Je úplne jedno, či idem na opekačku s kamarátmi niekde do lesa za mestom, alebo na druhú stranu planéty pozorovať, ako sa strieda príliv s odlivom niekde v Pacifiku. Každá cesta, každý výlet je jedinečný a snažím sa z neho zobrať si čo najviac. Zobrať si to, čo mi život každý deň ponúka. Preto sa vždy ráno teším z toho, že som sa zobudil živý a zdravý.

Od malička som sa nevedel skamarátiť s gramatikou. Je jedno, či ide o slovenskú alebo hocijakú cudzojazyčnú. Preto vás chcem požiadať o zhovievavosť, keď nájdete v textoch nejaké chyby.

Na tomto blogu sa snažím nechať okrem cenných rád a informácii aj kus zo seba.

Reportáže a fotografie sú výsledkom dlhodobej práce, či už chodením po svete, žmúrením cez hľadáčik fotoaparátu alebo sedením za počítačom. V ňom sa spojí všetok zozbieraný materiál z ciest. Spojí sa s láskou k svetu, vytrvalosťou v práci a vznikne tak článok, v ktorom sa snažím, aby čitateľ našiel okrem potrebných informácii aj dostatočnú dávku harmónie.

Ales Tvrdy

Aleš Tvrdý (Alex)

Pochádzam z Kysuckého Nového Mesta.
Po 10 rokoch v Bratislave som sa presťahoval na Taiwan, kde bývam aj teraz.
Z tohto ostrova v Tichom oceáne som reazlizoval svoje posledné cesty do okolitých krajín a hodlám v tom aj pokračovať.
Nezabúdam na to, odkiaľ pochádzam a chodím aj na Slovensko.

Výsledkom tejto práce sú reportáže a výstupy, ktoré boli ocenené v celoslovenských súťažiach

Ďakujem, že ma podporujete na mojich cestách a dobrodružstvách. Bez toho, by bolo pre mňa objavovanie krás našej planéty omnoho ťažšie.

KDE ZAČAŤ

Máš v tom trošku nejasno? Zasypal som ťa mnohými informáciami naraz? Nevadí. Aby si mal v tom viac svetla, tak nižšie nájdeš zoznam článkov, ktoré si môžeš pozrieť na začiatok. Je to taký úvod do sveta fotografie a cestovania.

CESTOVANIE

Karibik za facku

FOTOGRAFOVANIE

8 tipov pre lepšie fotky

REPORTÁŽ

Smutný Paraguaj

OBCHOD

Odvtedy, ako som absolvoval svoj prvý samostatný výlet bez rodičov, už ubehlo dosť rokov a nazbieral som pomerne dosť veľa fotografií a zážitkov. Avšak vybral som niektoré z nich a pripravil som foto eBook z 25 krajín sveta. Je bezplatný a môžeš si ho zadarmo stiahnuť aj ty.

Ak ma však na mojich cestách chceš nejako podporiť, tak si pozri môj eShop. Nakupovanie v ňom je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať a napísať mi to do mailu.

Stiahni eBook
eShop

SPOLUPRÁCA

Páči sa ti to čo robím? Chceš byť súčasťou aj ty? Alebo chceš, aby som vyskúšal tvoj produkt na niektorej z mojich ciest? Super! Tak potom sa môžeme na nejakej spolupráci určite dohodnúť. Ak chceš patriť medzi tých, ktorí to už absolvovali, tak ťa veľmi rád pridám do tohto zoznamu. Tých, s ktorými to dopadlo dobre, si môžeš pozrieť nižšie.

Poďme na to

KDE MA EŠTE NÁJDETE

Okrem svojho blogu sa aktívne snažím publikovať aj v ďalších médiach. Preto je možné, že moju prácu nájdeš v rôznych časopisoch, web stránkach, prednáškach, rádiách alebo televíziách. Takisto mám skúsenosti aj s výrobou vyučovacích materiálov pre deti na školách. Takže ak máš napríklad rád, aj rôzne besedy a rozprávania „naživo“, tak sa vidíme osobne. Dovtedy ma však môžeš nájsť aj na sociálnych a fotografických sieťach.

Alebo vieš čo? V kľude si to pozri sám. Vybral som niektoré z nich.

National Geographic
YouPic
Day by me
Shutter Stock