Taipei po druhý krát.

Taipei 101 je jeden zrejme na pláne každého návštevníka tohto mesta. Počas našej prvej návštevy, pred dvoma rokmi,  sme toho postíhali aj my v celku dosť. Našu ďalšiu návštevu sme naplánovali tak, aby sme zažili niečo nové. Bolo to v čase, keď sa na ostrove oslavuje Národný deň. Tento sviatok je pre Taiwancov jeden z najdôležitejších.

„Dá sa povedať, že sú to narodeniny Taiwanu“

 

Mestá sú vyzdobené štátnymi vlajkami.  Hneď, ako sme vystúpili z metra sme aj my “nafasovali“ od príjemnej staršej pani malé vlajky. Jedna z nich bola taiwanská a tá druhá propagovala nejakú politickú stranu. Tak sme tú druhú radšej odložili bokom.

Večeru Julka naplánovala famózne. V budove Taipei 101 sa nachádza reštaurácia, ktorá bola ocenená známkou kvality v podobe jednej Michelinovej hviezdy. Bol som trochu skeptický a myslel si, že to je len marketing. 80 minútové čakanie na vstup by asi nebavilo nikoho tak sme si za ten čas prezreli okolie. Po tom, ako nám priniesli prvé jedlo, som svoj skeptický názor rýchlo zmenil. To jedlo bolo neuveriteľne lahodné! Neviem kedy naposledy som jedol niečo tak dokonalé! Malé knedlíky z ryžového cesta plnené krevetami sa v ústach rozplývali, ako snehové vločky na pokožke dieťaťa. Ešte aj teraz mám v ústach tú skvelú chuť!

Taipei

Večera sa podáva

 

Po návrate  do hotela, ktorý bol tiež veľmi príjemný sme sa ešte dlho rozprávali o tom aké skvelé jedlo sme mali. Čo bolo takisto nad očakávania príjemné, bola cena tohto kulinárskeho zážitku. Za všetko jedlo sme zaplatili menej, ako za večeru na Slovensku ( cca 15 € ).

Taipei

Taipei je kombinácia tradičnej a modernej architektúry

Hotel síce bol v hlavnom meste, no cítil som sa ako niekde na vidieku. Nie kvôli tomu, že by sa okolo nás pásol dobytok, ale to ticho, ktoré tam vládlo, bolo neuveriteľné.  Dlho do noci sme sedeli na terase a vychutnávali si tam kľud teplej tropickej noci.

 

Taipei

Príjemné posedenie v kľudnom prostredí Vily Designer

 

Druhý deň sme sa stretli s Nikol. Je to sympatická Slovenka, ktorá tu študuje dva roky. Spoznali sme sa už pred našim príchodom na ostrov. Zobrala nás nielen do krásnych záhrad Lin Family Garden, ale aj na skvelé sushi, palacinky a domáce jedlá. Po dlhšej dobe sme tak mali opäť „live“ kontakt so Slovenskom.

Po návrate z mesta som sa chystal odfotiť budovu Taipei 101 vo večerných svetlách, lebo bola kúsok od nášho hotela. Na moje nešťastie jej osvetlenie vypli práve v momente, keď som si rozložil statív. Nabudúce budem vedieť, že do 22hej to musím všetko postíhať.

 

Taipei

Žiaľ, tentokrát to nevyšlo

 

Nič nám tak nebránilo opätovne relaxovať na terase v tomto tichom údolí pulzujúceho centra Taiwanu. Tento krát sa pridal aj jeho majiteľ Peter. Sympaťák, s ktorým sme komunikovali prostredníctvom translateru, lebo po anglicky vedel toľko ako my po čínsky alebo ešte menej. S rezerváciou však nebol problém, lebo o tú sa stará iná zamestnankyňa. Tá anglicky hovorí veľmi pekne.

Jeho hotel bol skutočným dizajnérskym kúskom. Asi aj preto sa táto vila volá Designer. Každé podlažie priam prekypovalo mnohými artefaktmi, ktoré znázorňovali azda všetky kontinenty sveta. Bývanie v jeho hoteli bolo viac než príjemné. Niet sa čo čudovať, že na celosvetovej sieti Airbnb má toľko pozitívnych referencií.

Pondelok bol náš posledný deň v meste. Keďže to už bol bežný pracovný deň, tak sme si aj my obaja splnili pracovné úlohy napísané v itinerári a večer sa opäť  vrátili domov. To miesto, ktoré tu na Taiwane voláme domov je mesto Tainan.

Taipei

Longshai Temple