Na cestách s Asusom

 

Pokračovanie predošlého článku

Ráno bolo celkom studené, ale príjemné. Koniec koncov, boli sme v prírode, takže niet sa čo sťažovať. Po rýchlych „konzervových“ raňajkách sme sa pobrali k ďalším vytýčeným bodom našej trasy. Nocľaháreň bola „skrytá“ v tieni kopcov. Výhľad z nej síce naznačoval, že viditeľnosť je veľmi dobrá, no to, čo nás čakalo na vrchole hrebeňa som vôbec nečakal.

 

Velka Fatra

 

V kotline pod nami sa dala sledovať dokonalá inverzia, akú iste pozná každý z krásnych scenérií, ktoré dokáže vytvoriť len príroda sama. Husté kúdole oblakov sa pomaličky a do všetkých smerov prevaľovali priestorom. Ich pomyselne vytýčené územie tvorili hranice okolitých kopcov. Mäkké ranné lúče slnečného kotúča sa „kúpali“ v tejto parnej láve a razili si tak cestu na zem.

 

Velka Fatra

 

Výstup po zasneženom hrebeni bol tak o niečo jednoduchší. Pohľad, od ktorého sa len ťažko dá odtrhnúť zrak. Po krátkej prestávke na najvyššom bode N.P. Veľká Fatra – Ostredok (1592m.n.m.) naša cesta pokračovala ďalej po hrebeni smerom na Krížnu. Neviem ako ostatní, no ja som si toto prírodné divadlo vychutnával každým jedným pohľadom. Vždy keď vidím, ako sa príroda dokáže „predvádzať“ som vďačný za každý takýto moment. Je to pre mňa dar a veľmi sa z toho teším.

 

„toto prírodné divadlo som si vychutnával každým jedným pohľadom“

 

Na Krížnej sme si okrem odpočinku dopriali aj občerstvenie. Teda aspoň tí, čo nejaké mali. Ja som do tejto skupiny nepatril. Našťastie ma nikto nenechal v „štichu“ a podelili sa som nou tí, čo si zásoby tekutín rozložili efektívnejšie 🙂

 

Velka Fatra

 

Táto malá prestávka v kombinácii so spomínanou inverziou bola viac než ideálnou príležitosťou vyskúšať Zenfone 6 na môj premiérový časozber. Jeho výsledok posúďte sami. No ja som s ním bol veľmi spokojný, pretože 16GB interné úložisko je dostatočný priestor na záznam videa vo FullHD rozlíšení, ktoré Zenfone ponúka.

 

PREHRAŤ VIDEO

 

Zostup a zároveň aj návrat do dediny Vyšné Revúce, odkiaľ naša túra aj začínala, bol tiež príjemný. Postupný prechod cez oblaky v príjemnom tempe a vŕzgajúcom snehu po kolená bol ideálnou rozlúčkou s Národným Parkom Veľká Fatra.

 

Velka Fatra

 

Zimné prostredie si teda Zenfone obstojne otestoval. Zaujímalo ma však, ako bude reagovať v podmienkach opačných. Slnečné lúče, vysoké teploty, zábava pri vode a ďalšie radosti, ktoré so sebou prináša leto. V decembri je to veľmi ťažké v našich zemepisných šírkach zažiť. Treba teda za slnkom vycestovať do zahraničia. Zenfone ponúka cestovateľom obrovskú výhodu v podobe dvoch slotov na SIM kartu. Aj preto som si ho teda zabalil na cestu do Dominikánskej Republiky..

.., ale o tom zasa niekedy nabudúce, aby ste sa mali na čo opäť tešiť 🙂

 

Velka Fatra