Ázia/Taiwan/Lanyu

Lanyu je malý korálový ostrov juhovýchodne od Taiwanu. Dá sa tu dostať práve odtiaľ, lebo patrí k tejto krajine. Rýchloloď to zvládne za cca 2 hodiny a malé lietadlo, ktoré treba rezervovať kvôli obmedzenému počtu voľných sedadiel, to dá za cca 30 minút. Počas tajfúnu si ani neškrtneš, lebo ostrov je odrezaný od sveta. A to doslova.

Tento ostrov som si skutočne zamiloval a vedel som, že sa tu raz vrátim. Teraz, keď už som ho navštívil aj druhýkrát, tak sa tam chcem vrátiť zas. Neviem, čím to je, ale Lanyu ma priťahuje stále viac a viac. Tak malá bodka uprostred obrovského oceánu.

Orchideový ostrov je takisto názov pre Lanyu. Mohol by sa volať napríklad aj koralový, lebo celé jeho okolie je pokryté práve týmto morským pokladom. No a vidieť, resp. zažiť to na vlastné oči, je naozaj niečo neskutočné. Toľko farieb a krásy, ktorá sa skrýva pod hladinou, som ešte asi nevidel nikde inde.

V spolupráci s časopisom Život som pripravil reportáž práve z tohto krásneho miesta. Dá sa povedať, že je to jedno z mojich najobľúbenejších miest v celej Ázii.

Dozvieš sa napríklad to, ako tu žijú pôvodní obyvatelia a teda domorodci, ktorí vyzerajú celkom inak, ako tí čo bývajú na ostrove Taiwan. Takisto sa dozvieš aj to, prečo svoje príbytky stavali hlboko do zeme a ďalšie zaujímavé veci z ostrova Lanyu.

Ak patríš medzi tých, čo radi čítajú tak si pozri text na tejto stránke (klik). Ak ti stačí pozrieť si len to, ako to na tomto ostrove vyzerá cez fotografie, tak pokojne pokračuj scrollovaním smerom dole.

Takto to vyzerá na mape

A takto v skutočnosti

Lanyu
Lanyu domorodá dedina
Lanyu chill
Lanyu prístav
Lanyu maják
Lanyu náčelník
Lanyu obyvateľ
Lanyu je malinký ostrov
Lanyu domček domorodcov
Lanyu deň
Lanyu noc
Lanyu meteostanica
Lanyu pobrežie na západnej strane
Lanyu východ ostrova
Lanyu sever
Lanyu orchideový ostrov
Lanyu pobrežie
Lanyu prístav
Lanyu z výšky
Lanyu teta
Lanyu pláž
Video z ostrova Lanyu

Ak si sa dostal až sem, tak verím, že sa ti ostrov Lanyu zapáčil rovnako, ako aj mne. Daj o ňom vedieť aj svojim známym a podpor ma na mojich cestách zdieľaním, komentárom alebo lajkom.

Aj málo vie byť niekedy dosť a ja sa opäť dostanem o krôčik bližšie k ďalšej ceste na nejaké zaujímavé miesto. No a samozrejme ti z neho potom ukážem všetko, čo ma zaujme.

Ďakujem !

Aleš 🙂