Zastavil sa pri mne jeden značne opitý chlapík. Začal na mňa niečo splietať opitou ruštinou. Ani som mu nestihol odpovedať a spoza neho sa vynoril druhý chlapík. Ten ho bez jediného slova či varovania zozadu udrel päsťou do tváre. Bola to poriadna rana, lebo chlapík, ktorý ju inkasoval, nielenže prestal rozprávať, ale mal aj problém udržať sa na nohách.

Európa + Ázia/Rusko 

Ešte chvíľu sa potácal a potom sa nechápavo otočil. Vravím si, že toto nie je dobrá situácia, v ktorej som sa akosi znenazdajky ocitol. Hlavou mi prebehlo, že to mohla byť len nešťastná zhoda okolností a ja som jej účastníkom alebo to môže byť niečo zinscenované na turistov…

… Nielen túto, ale aj ostatné ďalšie príhody, z mojej cesty po Rusku, nájdeš v bezplatnom ebooku.

Rusko je naozaj zvláštna krajina. Veľa som o nej počul doma od svojich rodičov aj starých rodičov. Na internete sú dve skupiny ľudí, ktorých názory na túto krajinu sa absolútne rozchádzajú. Kým jedna skupina nedá dopustiť na tento najväčší štát sveta, druhá skupina je presným opakom.

Mňa to do Ruska lákalo z viacerých dôvodov. Najväčším lákadlom však bolo absolvovať legendárnu Transsibírsku magistrálu a zažiť Sibír v zime.

No a keď už som vedel, že naozaj navštívim túto krajinu, tak som toho chcel vidieť samozrejme viac. Na viac než 80 stranách materiálu, ktorý som nazbieral počas svojej cesty, vedúcej z Moskvy, do Vladivostoku nájdeš veľa zážitkov. Píšem o tom, čo sa mi na ceste pritrafilo, aký som mal plán, aká bola realita alebo čo sa nepodarilo. Jednoducho tam je všetko, čo stálo za zmienku.

V tomto ebooku nájdeš aj to, ako som sa na cestu pripravoval alebo prečo som sa rozhodol všetko spísať. Samozrejme nesmú chýbať fotografie z miest, ktoré som navštívil. Bez nich by to proste nešlo.

Celý bezplatný ebook z Ruska ti veľmi rád pošlem. Stačí, ak mi do komentára, dole pod textom, napíšeš svoju emailovú adresu. Obratom dostaneš odomňa mail, v ktorom ti pošlem adresu ebooku. Tú si skopíruješ, vložíš do inernetového prehliadača a máš to hotové.

Vopred ti však ďakujem, že si si našiel čas a dostal si sa na moje stránky!
Prajem veľa šťastia aj na tvojich cestách

Aleš :-)